Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Najgłośniejsze i najdziwniejsze kradzieże w Wielkopolsce z ostatnich lat

Data publikacji: 2018-09-20, Data modyfikacji: 2018-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Kradzież słynnego obrazu Claude'a Moneta "Plaża w Pourville", skok stulecia w Swarzędzu - o tych kradzieżach było głośno w całej Polsce. Ale łupem złodziei z Wielkopolski padały też dość nietypowe łupy, jak np. trumny ze zwłokami, żywy koziołek, a nawet 15-kilogramowy kebab. Zobacz w galerii najgłośniejsze i najdziwniejsze kradzieże ostatnich lat. W ostatnich latach w Wielkopolsce doszło do wielu głośnych kradzieży. W 2000 r. z poznańskiego muzeum zniknął jedyny w Polsce obraz Claude'a Moneta. Z kolei 5 lat później w Swarzędzu fałszywy konwojent ukradł 8 mln zł. Ale były też przypadki kradzieży dość nietypowych, gdy łupem złodziei padały żywy koziołek z zoo, 15-kilogramowy kebaba, czy... trumny ze zwłokami. W 2000 r. z poznańskiego muzeum zniknął jedyny w Polsce obraz Claude'a Moneta. Z kolei 5 lat później w Swarzędzu fałszywy konwojent ukradł 8 mln zł. Ale były też przypadki kradzieży dość nietypowych, gdy łupem złodziei padały żywy koziołek z zoo, 15-kilogramowy kebaba, czy... trumny ze zwłokami.

Pełna treść wiadomości na: gostyn.naszemiasto.pl/artykul/najglosniejsze-i-najdziwniejsze-kradzieze-w-wielkopolsce-z,4807707,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     


    Powiat gostyński
    - powiat w województwie wielkopolskim z siedzibą w mieście Gostyń. W skład powiatu wchodzą gminy: Borek Wielkopolski, Gostyń, Krobia, Pogorzela, Poniec, Pępowo i Piaskio o łącznej powierzchni 810,34 km².

    Powiat gostyński to przede wszystkim bogactwo rezerwatów przyrody, parków, pomników przyrody (głazy narzutowe, drzewa pomnikowe) i zabytków architektonicznych (Kościół pw. św. Idziego w Krobi z XII w., Kościół pw. Św. Małgorzaty z XIII w. w Gostyniu, Kościół pw. św. Mikołaja w Krobi z XIV w., Kościół pw. św. Ducha w Krobi z XV w. czy też Klasztor oo. Filipinów na Świętej Górze).

    Na terenie powiatu funkcjonuje gostyńska strefa przemysłowa, która docelowo zajmować ma około 6o ha. Działającymi już podmiotami gospodarczymi są m.in.: Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, Ardagh Glass Gostyń S.A, Fabryka Styropianu ARBET sp. j., Netbox Polska sp. z o.o. S.K.A. czy też cukrownia Pfeifer & Langen Polska S.A.

    Przez powiat gostyński przebiega droga krajowa nr 12.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola